Mám účetní z Moravy

“Ahoj Dane, chtěl jsem se zeptat. Hledám účetní nevíš náhodou o někom? Kdo Vám dělá účetní ve firmě?”

“Jé nazdar Jiří. Jak ty se kluku máš? Jsi pořád v Čechách? Co, budeš podnikat?”

“No jó no. Už jsem se konečně rozhod. Akorát potřebuji někoho, kdo mi bude dělat účto. V tomto se zatím vůbec nevyznám.”

“Jirko, poradím ti. Znám dobrou účetní firmu z Moravy. Nejsou drazí tak jako účetní v Praze. Navíc jsem si mockrát vyzkoušel, že opravdu umí!”

“Cože z Moravy? Tak to je trochu z ruky ne? Panebože jak si předáváte doklady? To jezdí za tebou do Prahy?”

“Neboj Jiří. Dnes už je 21.století. Není třeba se extra často navštěvovat. Doklady jim v obálce posílám týdně posštou. Pak většinou komunikujeme elektronicky přes e-maily, telefonem nebo Skypem. Všechny potřebné hlášení a přiznání se dnes posílají také elektronicky. Vlastně si teď uvědomuji, že jsem svou účetní viděl u nás ve firmě v Praze naposledy na jaře, kdy nám přivezla kompletní zpracované účetnictví minuléo roku k založení do firemního archivu.”

“Dane to mě připadá docela logické. Navíc máš dobrý postřeh v tom, že budou levnější. Úspora nákladů by se mi teď v začátcích určitě hodila. Říkáš, že jsou vyzkoušení?”

“Jirko, nemusíš mít obavy. Jsou rychlí, komunikativní, vstřícní a hlavně vždy najdou nejlepší řešení.”

V dnešní době vzdálenost nehraje žádnou roli. Znám účetní, která žije v Chorvatsku a zpracovává účetnictví firmě na Slovensku.  Tímto zdravím Mariku☺

Dnes už nenosí Vaše účetní fyzicky každý měsíc formuláře zdravotní pojišťovně, ČSSZ nebo Přiznání k DPH na podatelnu Finančnímu úřadu. Dnes v době elektronické komunikace je třeba mít počítač a internetové připojení.  Účetní s Vámi komunikuje e-maily, telefony, přes Skype, ICQ, přes Facebook. Je mnoho možností, stačí si vybrat.

Ne neříkám, že by tato forma komunikace měla vyhovovat všem, ale ruku na srdce. Jde Vám o kvalitně zpracované účetnictví nebo si potřebujete každý týden pobesedovat s Vaší účetní?

Jak to máte Vy? Jak je daleko Vaše účetní? Kolik nutného času měsíčně trávíte se svou účetní?